Jorge Enrique Abello és Lorna Cepeda 27 évvel később beszéltek a Yo soy Betty, la fea (Betty, a csúnya lány) jelenségéről. A színészek elgondolkodtak a sikeres telenovella időtállóságáról, az új generációkkal kialakított kapcsolatáról és ikonikus karaktereikkel való újbóli találkozásukról.
Kevés telenovella élte túl úgy az idő próbáját, mint a Yo soy Betty, la fea (Betty, a csúnya lány). A sikeres kolumbiai telenovella, melynek főszereplőit Ana María Orozco és Jorge Enrique Abello játszották 1999-ben, nemcsak időtálló jelenséggé vált, hanem a jelenben is folytatódik a Betty, la fea – La historia continúa (Betty, a csúnya – A történet folytatódik) című folytatással, melynek harmadik évada idén debütál a Prime Video kínálatában. Ennek a tartós népszerűségnek a bizonyítéka az a Verizon-kampány is, melyet nemrég forgattak a főszereplők, és mely az eredeti történet szeretett és kaotikus dinamikájában játszódik. Nemrég a Beatriz Pinzón Solano-t alakító Ana María Orozco nyilatkozott a készült reklám kapcsán, ezúttal pedig kollégáin a sor, akik szintén megemlékeztek az idén 27 éves alkotásról, mely az elismert kolumbiai író, Fernando Gaitán tollából származik.
A People en español magazin ezúttal Armando Mendoza és Patricia Fernandéz megtestesítőivel, azaz Jorge Enrique Abellóval és Lorna Cepedával beszélgetett erről a történetről, mely soha nem megy ki a divatból.
Majdnem 27 év telt el a Betty, a csúnya lány bemutatója óta. Mit éreztek, amikor látjátok, hogy a történet továbbra is meghódítja az új generációkat, és ennyire aktuális marad a populáris kultúrában?
Jorge Enrique: "Valóban nagyon megható látni, hogy egy történet, melynek nem volt nagyobb célja annál, mint hogy szórakoztassa a saját korának közönségét, átlépte az idő határait, és továbbra is generációról generációra eljut, a latin-amerikai kultúra és számos ázsiai, európai, valamint egyesült államokbeli közösség részévé válva. Számunkra meglepetés és óriási öröm tudni, hogy a munkánk még mindig nevetésre és sírásra késztet olyan sok embert a világon, hogy társaságot jelentünk azoknak, akik egyedül vannak, hogy jelen vagyunk sok nő hosszú munkanapjai során, valamint azoknak a dolgozóknak az életében, akik otthon dolgoznak vagy kézműves munkát végeznek, és akik ma már kívülről tudják minden szövegünket és minden mondatunkat, melyet annyi évvel ezelőtt olyan nagy szeretettel rögtönöztünk."
Lorna: "Az igazság az, hogy egyszerre érzek döbbenetet és boldogságot. Nyilvánvalóan végtelenül áldottnak érzem magam emiatt. Soha életemben nem gondoltam volna, még akkor sem, amikor 1999-ben elkészült a Betty, a csúnya lány, hogy ekkora elképesztő sikere lesz. Ami a legszebb számomra, az az új generációk reakciója... Éppen ma küldtek nekem egy videót egy körülbelül nyolcéves kislányról, aki a Betty, a csúnya lányra táncolt, vagyis ez hihetetlen. Ez egy valódi áldás, melyet hatalmas boldogsággal, örömmel és hálával fogadok."
Volt-e olyan pillanat az új évad vagy a kampány forgatása során, amikor úgy éreztétek, hogy az idő egyszerűen nem telt el, és továbbra is Don Armando és Patricia maradtatok?
Jorge Enrique: "Az új évad során az idő valójában főszereplővé vált azokban a döntésekben, melyeket meg kellett hoznunk ahhoz, hogy továbbvigyük mind a dramaturgiai szerkezetet, mind a karakterek és a fejlődési íveik kialakítását. Ugyanakkor voltak apró pillanatok, amikor az ember úgy érezte, mintha egy időgéppel utazna vissza, és ez leírhatatlan érzést keltett benne."
Lorna: "Teljes mértékben. Nem is tudom, hogyan magyarázzam el ezt az érzést, mert ez már családdá vált. Hihetetlen, hogy ezek a karakterek még mindig bennünk élnek. Amikor felhívtak minket a Betty, a csúnya – A történet folytatódik elkészítése miatt, azt sem tudtam elképzelni, hogy ez egyáltalán megvalósulhat, és amikor újra találkoztunk – bár más produkciókban már dolgoztunk együtt –, ismét együtt lenni olyan volt, mintha az idő meg sem mozdult volna. Most, amikor a Verizon-kampányt forgattuk, az is fantasztikus volt, mert mindig csodálatos pillanat újra megélni ezeket a karaktereket, Anita és Jorge társaságában lenni pedig egyszerűen nagyszerű. Olyan, mintha az idő nem múlna el, és mintha soha nem váltunk volna el egymástól. Valami ilyesmi, egy nagyon különös érzés."
Karaktereitek a spanyol nyelvű televíziózás legkedveltebb figurái közé tartoznak. Mit tanultatok tőlük személyes szinten, miután ennyi éven át alakították őket?
Jorge Enrique: "Az én karakterem egy nagyon fiatal férfi volt, aki rendkívül gyorsan hozott döntéseket az érzelmei alapján, ami hibákhoz vezetett, hiszen az életét az ambíció hajtotta. Ez mindig arra késztet, hogy elgondolkodjam azon, hogyan kell kezelni a nehéz élethelyzeteket, miként kell szembenézni velük, és hogyan lehet higgadt fejjel dönteni, nem pedig úgy, ahogy Armando tenné."
Lorna: "Ez a karakter annyi személyes tanulságot adott nekem, hogy szinte megszámlálhatatlanok. Kezdetben azt mondtam: 'Empatikusnak kell lenni, és meg kell érteni egy olyan karaktert is, mint Patricia Fernández, akiről azt gondolnánk, hogy minden benne felszínes, pedig valójában semmi sem volt az.' Ahogy telik az idő, ez a karakter arra tanított meg, hogy soha nem tudhatod, hogyan alakulnak a dolgok. A legfontosabb lecke pedig az volt számomra, hogy sok mindent kérhetünk Istentől, de nem szabad túlzottan aggódnunk a hogyan miatt; néha a hogyan meglep bennünket, és sokkal jobb lesz annál, mint amit valaha is kértünk."
A rajongók együtt nőttek fel veletek. Hogyan változott szerintetek Don Armando és Patricia az első Betty óta napjainkig, és milyen meglepetésekre számíthatnak a nézők?
Jorge Enrique: "Armando ma már egy tapasztalt ember, akinek a tapasztalatai a hibáiból fakadnak, és ezek bizonyos értelemben érettebbé tették. Ugyanakkor a körülmények nem mindig kedveznek neki."
Lorna: "Patricia számára a változás kérdése meglehetősen nehéz, nem olyan egyszerű. Nagyon sok segítségre van szükség ahhoz, hogy valaki változni tudjon, és szükség van valamire, ami különösen nehéz: ki kell mozdulni a komfortzónából ahhoz, hogy megváltoztassuk azokat a dolgokat, melyeket nem szeretünk magunkban. Patricia esetében azonban a világról alkotott képe nem sokat változott, ezért ő maga sem változott igazán. Továbbra is úgy érzi, hogy minden ugyanolyan, mint régen: várja, hogy egy férfi eltartsa, azt gondolja, hogy nem lehet független... De sok meglepetés vár rá, csak vannak dolgok, melyeket még nem árulhatok el (nevet)."
Betty, Don Armando és Patricia kapcsolati dinamikája évtizedek múltán is mosolyt csal az emberek arcára. Mi motivált titeket arra, hogy újra összeálljatok ehhez a Verizon-kampányhoz, és mi volt a legszórakoztatóbb abban, hogy ismét megteremtettétek ezt a különleges kémiát?
Lorna: "Anita és Jorge Enrique társaságában mindig szórakoztató lenni. Nagyon szeretem őket, rajongok értük, ezért csodálatos volt újra hármasban együtt lenni, és újra életre kelteni ezeket a karaktereket abból az időből, amikor egyáltalán nem jöttek ki jól egymással. Újra megteremteni ezt a dinamikát rendkívül szórakoztató volt. Nagyon élveztük ezt a munkát, legalábbis én imádtam újra csinálni, és azokat a helyzeteket, melyekbe belekerülnek. Egyszerűen hihetetlenül szórakoztató volt."
☕ Minden támogatás egy újabb cikk megírásához ad lendületet. Köszönjük, ha segítesz! A támogatási rendszerről ezen posztunkban olvashattok részletesebben.



Megjegyzések
Megjegyzés küldése