Ana María Orozco egy exkluzív interjúban bevallotta, hogy "úgy gondolom, Betty üzenete ma aktuálisabb, mint valaha". A kolumbiai színésznő Jorge Enrique Abello és Lorna Cepeda oldalán szerepel egy Verizon-kampányban, mely újraalkotja a sikeres kolumbiai telenovella szeretett és kaotikus dinamikáját.
27 évvel a bemutatója után a Yo soy Betty, la fea (Betty, a csúnya lány) továbbra is aktuálisabb, mint valaha. Folytatása, a Betty, la fea – La historia continúa (Betty, a csúnya – A történet folytatódik) harmadik évadának premierje már a küszöbön áll a Prime Video-n, és ennek apropóján a szereplőgárda újra összeállt egy kampány kedvéért, mely a sikeres kolumbiai telenovella szeretett és kaotikus dinamikáját használja fel – Betty megoldja szeszélyes főnöke bonyolult problémáit –, bemutatva, hogyan "forgatja fel a Verizon a mobiltelefon-iparágat azáltal, hogy a súrlódásokat valódi egyszerűséggel és a választás szabadságával helyettesíti az ügyfelek számára".
"Imádtam, hogy beléphettem arra a díszletre, melyet úgy alkottak újra, mint 27 évvel ezelőtt, ez hihetetlen volt. Azt szerették volna, hogy ugyanazt a hatást váltsa ki, és ki is váltotta belőlünk. Egy kicsit nagyobb volt, de amikor megérkeztünk a díszletre, olyanok voltak, ugyanazok a színek, a fények, minden; olyan érzés volt, mintha visszatérnénk abba a pillanatba, ahhoz a klasszikus Bettyhez, és az igazság az, hogy nagyon jól szórakoztunk a reklám forgatásán." - mesélte a People en español magazinnak a kolumbiai színésznő, Ana María Orozco.
Ana María, milyen érzés volt újra együtt dolgozni Jorge Enrique Abellóval és Lorna Cepedával ebben a Verizon-kampányban?
"Lorna Cepedával, Jorge Enrique Abellóval dolgozni... valójában mindig az egész szereplőgárdával, az összes kollégával együtt lenni egyfajta ünnep. Nagyon szórakoztató, nagyon szeretjük egymást. Jó kollégák vagyunk, egy család vagyunk, és még ha egy ideig nem is találkozunk, az újratalálkozás mindig megható. Nagyon jól szórakozunk. Amikor jelenetben vagyunk, az igazság az, hogy – és ez már a kezdetektől így van – minden természetesen működik. Mindannyian játszunk, mindig van nevetés, mindenki tisztában van a karakterével, vannak olyan közös kódjaink, melyek már maguktól működnek, így rendkívül jól érezzük magunkat. Nagyon kreatív folyamat, erősítjük egymást. Nagyon szerencsésnek érzem magam."
27 év telt el a Betty, a csúnya lány bemutatója óta, és a jelenség még mindig élőbb, mint valaha. Szerinted mi az, ami miatt Betty továbbra is kapcsolatot tud teremteni az új generációkkal világszerte?
"Úgy gondolom, hogy Bettyben van valami különleges. Szerintem mindig is a karakterek emberségére, a társadalmunk emberi oldalára épített. Nem számít, milyen korszakban élünk, mindig ugyanazokkal a konfliktusokkal fogunk szembesülni: az elfogadás vágyával, azzal az érzéssel, hogy valaki a legcsúnyább, a legszebb vagy a legkevésbé intelligens... Azt hiszem, mindannyian tudunk azonosulni ezekkel az egyetemes történetekkel. Betty ezt hordozza magában, ráadásul Fernando Gaitán zseniális tollából született meg, és egy olyan rendezővel, mint Mario Rivero, annak idején csodálatos kombinációt alkotott, nem beszélve a szereplőgárdáról... Nagyon szerencsések voltunk, mintha több darab tökéletesen összeállt volna, és ettől Betty is részese lett ennek a varázslatnak. Akkoriban olyan szerencsénk, olyan áldásunk volt, hogy minden együtt állt ahhoz, hogy azzá váljon, ami lett. Szerintem Bettyben összességében nagyon sok tehetség összpontosult."
Ennyi év után, hogy Bettyt alakítod, hogyan változott a kapcsolatod a karakterrel, és Ana María Orozco mely részeit érzed még mindig jelenlévőnek benne?
"Amikor eljátszom egy karaktert, természetesen lesznek benne olyan dolgok, melyek belőlem származnak, akár anélkül is, hogy észrevenném, de mindig igyekszem bizonyos távolságot tartani. Tudatában lehetek annak, hogy mit adok hozzá a karakterhez, vagy mi az, ami tőlem ered benne, de soha nem azonosulok teljes mértékben a szereppel. Azt érzem, hogy Bettyvel és az elmúlt két év új évadaival azt próbáltuk megvalósítani, hogy összhangban maradjunk a jelennel, azzal a korral, melyben most vagyok, és azzal, hogy a karakter hogyan élne ma, miközben nem veszítjük el a lényegét. Szerintem Betty mindig Betty marad, és az egyik dolog, amit a legjobban szeretek benne – és talán bennem is megvan –, az az, hogy képes nevetni saját magán."
Betty mindig olyan karakter volt, aki megtörte a sztereotípiákat, és megmutatta, hogy az önazonosság erő lehet. Úgy érzed, hogy ez az üzenet ma is releváns, különösen egy olyan korban, melyet ennyire meghatároz a közösségi média és a külsőségek?
"Természetesen igen, teljes mértékben aktuális, sőt azt hiszem, most talán még inkább, mint valaha. Éppen a közösségi hálózatok miatt olyan helyzetben vagyunk, hogy... Furcsa, mert sok ember egy felhasználónév mögé bújik vagy ott védi magát, ugyanakkor annyira ki vannak téve a nyilvánosságnak, különösen a fiatalok, és az emberi kapcsolataik is egyre inkább egy kamera közvetítésén keresztül zajlanak. Ezért szerintem nagyon fontos az az üzenet, hogy mindig törekedjünk az önazonosságra, vagyis arra, hogy felismerjük: mindannyiunknak megvan a maga egyedi lenyomata, és ez a legértékesebb."
A 27. évforduló, az új évad és ez a kampány alapján úgy tűnik, hogy a Betty, a csúnya újabb fellendülést él át. Milyen érzés látni, hogy a történet továbbra is ilyen erős hatással van a latin és a globális kultúrára?
"Hihetetlennek tartom, valóban olyasmi ez, ami még mindig meglep engem, és amire nincs meg minden magyarázatom. Azt hiszem, ikonná vált, és kultúránk részévé lett, mert képvisel minket, a humora miatt, és azért is, mert valamennyire tükrözi azt, amilyenek mi, latinok vagyunk. Ugyanakkor más országokba is eljutott, nem csupán a saját régiónkon belül. Úgy gondolom, hogy Betty üzenete mindig nagyon őszinte volt, egy őszinte helyről ered, abból, akik vagyunk, a szívünkből, az emberi természet legszebb oldalából."
☕ Minden támogatás egy újabb cikk megírásához ad lendületet. Köszönjük, ha segítesz! A támogatási rendszerről ezen posztunkban olvashattok részletesebben.




Megjegyzések
Megjegyzés küldése