Silvia Mariscal, aki Doña Refugiót keltette életre 2010-ben a Teresa (Teresa) telenovellában, nemrég a Tlnovelas csatornának adott exkluzív interjújában mesélt a novelláról, mely egész generációt meghódított másfél évtizede.
Angelique Boyer, Sebastián Rulli és Aarón Díaz főszereplésével készült el 2010-ben a Teresa (Teresa), José Alberto Castro telenovellája, mely Mimí Bechelani klasszikus történetének feldolgozása volt a mexikói TelevisaUnivision-nál, mely meghódította a közönség másfél évtizede és azóta is hódítja az újabb generációkat is. A melodráma szereposztását erősítette az elismert mexikói színésznő, Silvia Mariscal is, aki a történetben Doña Refugiót, a címszereplő édesanyját keltette életre. A színésznő nemrég a Tlnovelas csatorna vendége volt, ahol egy exkluzív interjúban mesélt karrierjéről, és természetesen nem maradhatott ki Teresa sem, hiszen a karaktere emlékezetes maradt és nyomot hagyott a közönségben.
"Nem akartam megcsinálni a Teresát." - vallotta be a színésznő rögtön az interjú elején. "Színházban dolgoztam akkor, és már megtapasztaltam egész életemben, hogy milyen egyszerre színházban és a televízióban dolgozni. Borzalmas, nagyon fárasztó, de a legfárasztóbb az időbeosztás, mert az időpontok van, hogy ütköznek, az ember pedig ettől szenved. Felhívtak, és mondtam neki, hogy 'bocsánat, nem tudom elvállalni, mert most a színházat csinálom'. De azt mondták, hogy 'nem baj, gyere el, csak látni szeretnénk, hogyan mutatsz Angelique [Boyer] mellett, de nem azért, hogy a tiéd legyen a szerep, csak gyere el, kérlek'." - elevenítette fel.
"Elmentem. Rám adták a ruhát, majd azt mondták, hogy 'elteszem majd a forgatásra Önnek'. Mire én mondtam, hogy 'ne tegye el, nem én fogom csinálni [a karaktert]'. Aztán jött Angelique és mondta, hogy 'megfogtunk', de én mondtam, hogy 'nem, nem, én nem tudok maradni'." - emlékezett vissza nevetve a színésznő, aki végül elfogadta a szerepet, majd elmondta, hogy "a produkció teljes mértékben tiszteletben tartotta az időbeosztásomat. Sosem szenvedtem, hogy odaérjek időben a színházba, a legkedvesebbek voltak. A napon, amikor rájöttem, hogy már véget fog érni a novella, hogy már csak három hónap van hátra, beléptem a stúdióba és összeszorult a gyomrom. A sírás kerülgetett, nem akartam, hogy vége legyen sohasem." - vallotta be a telenovelláról, mely nagyon a szívéhez nőtt.
"Olyan szép élmény volt, a szereposztás, Mónica Miguel rendezése, – ami csodálatos volt, ő pedig egy isteni, fénnyel teli ember – a kapcsolatom Angelique-kel, a férjemmel, Juan Carlos Colombo, akinek régóta nagy rajongója vagyok, a rendezői asszisztens... mindenki csodálatos volt, a teljes élmény." - tette hozzá.
Az interjú során a melodráma fogadtatására is kitértek, közte a közönségben keltett véleményre. Míg az eredeti vetítéskor, 2010-ben a közönség azt mondta, hogy "milyen gonosz Teresa az édesanyjával, milyen rosszul bánik vele", addig az újbóli ismétléskor, – Mexikóban pár éve a Tlnovelas csatorna megismételte és ismét nagy közönségkedvenc lett az újabb generációk körében is – ezzel ellentétes véleményeket lehetett olvasni a közösségi oldalakon, melyek igazolták Teresa viselkedését és Doña Refugiót ítélték el; sőt a színésznő karakterét tartják a novella valódi főgonoszának. "Teresa nem gonosz, Teresa ki akar törni a szegénységből. Az anyja az, aki rosszul jár el, mert középszerű, a saját világában él, amiből nem akarja kiengedni a lányát." - elevenítette fel a véleményeket a közösségi oldalakról a riporter, a színésznő pedig reagált is erre.
"Úgy gondolom, hogy ez az ideológia tükröződése, kétség kívül; a társadalom ideológiája változik. Nagyon jó elemezni ezeket a dolgokat. Először is, az édesanyák általánosságban, a női családfők általában konzervatívak. Ha megvizsgáljuk a vidéket például, a férfiaknak sokszor el kell hagyniuk a közösségüket és a városba kell menniük dolgozni, majd elkezdenek városi ruhát viselni."
"A nők nem." - folytatta. "A nők otthon maradnak, vigyáznak a gyerekekre, a földre, a nagyszülőkre, és így megőrzik ruházatukat, szokásaikat. A nők jobban konzervatívak, és ez családon belül is igaz. A nő az, aki megőrzi a szokásokat. Ebből a nézőpontból egyet tudok érteni ezekkel a véleményekkel. Igen, ő konzervatív, nem akar elmenni az otthonából, mert jól érzi ott magát." - fejtette ki véleményét, majd egy másik érvet is előhozott. "Ha azt mondanád nekem, hogy Teresa egy nagyszerű ügyvédnő akar lenni, védeni a jogokat, fontos ember lenni, megoldani ügyeket, használni az intelligenciáját, [az rendben van]. De az igazság az, hogy Teresa csak pénzt akart. Csak pénzt. És ez az ideológia tükröződése, ami dominál manapság, de ez nem tűnik jogosnak számomra." - mondta.
"Ez az individualizmus, ez az, hogy 'én győzedelmeskedjek'. Emellett látni lehet a dicsőségét a pénzben, amit megszerez, a ruhákban, ahogy öltözik, az autókban, ami az otthonában van, de ez az anyagi oldal. Elég frivolnak és haszontalannak tűnik számomra. Úgyhogy nem értek egyet ezekkel az új véleményekkel." - jelentette ki. "Ha másképp lenne kidolgozva Teresa személyi fejlődése, mélyebben és nemcsak a külsőségekben, akkor egyetértenék." - jelentette ki.
"Megijesztesz, Teresa"
A melodráma egyik szállóigéje, amikor Doña Refugio azt mondta a lányának: "Megijesztesz, Teresa". Ez a mondat már korábban elhangzott Patricia Reyes Spíndola szájából is, amikor 1989-ben a Salma Hayek által alakított Teresának mondta, illetve a filmes változatban is. Erről is szó esett az interjú során. "Ez egy összetett érzelem volt, mert egyrészt fájdalom, mert egy kis szörnnyé változva látta a lányát, de félelem is volt benne, mert félelmet is érzett..." - elevenítette fel a riporter, mire a színésznő azt válaszolta, hogy "nagyon izgatott lettem, ahogy mondtad, mert pont erről van szó, nagyon jól emlékszem rá." - tette hozzá. Azt is elmondta, nem ez a kedvenc szállóigéje. "A mondat, ami még jobban tetszik nekem, az a 'már nem ijesztesz meg, már sajnállak'. Nagyon szép történet."
"Sokszor mondják nekem, hogy 'az Ön szállóigéje'... de nem, ez nem az enyém. Ez Mimí Bechelanié, aki egy csoda volt valójában, micsoda lenyűgöző képessége volt ahhoz, hogy megalkossa ezeket a karaktereket. Csodálatos. A forgatókönyvek hihetetlenül jók voltak." - mesélte a telenovella írónőjéről.
Ti mit gondoltok Doña Refugio karakteréről? Mi a véleményetek a színésznőről?
Egy anya ,aki nagyon egyszerű asszony, de ugyanakkor nagyon értelmes is, ezért óvja, védi a lányát .
VálaszTörlésA jeleneteitől falra tudtam volna mászni. Ki nem álhattam a karakterét. Borzasztó volt.
VálaszTörlés