A Fábrica de sueños egy mexikói antológiasorozat, melynek keretein belül a TelevisaUnivision a legnagyobb sikert arató, klasszikus történeteit készíti el új, modern feldolgozásban; most azonban úgy tűnik, az eredeti formátumot a ViX-en folytatnák.
2019-ben indult útjára Patricio Wills kezdeményezésére a TelevisaUnivision antológiasorozata, a Fábrica de sueños, – magyar fordításban Álomgyár, ahogyan a tévétársaság is hívja magát – melyben a legnagyobb sikert arató, klasszikus történeteiket készítik el új köntösben, modernizálva, a mai korszakba helyezve és adaptálva őket. Az antológiasorozat hivatalos prezentációján jelentették be, hogy első körben 12 klasszikus történet új verzióit készítenék el, ezek pedig a Cuna de lobos, a Rubí, a La usurpadora, az El maleficio, a Colorina, a La madrastra, a Los ricos también lloran, a Rosa salvaje, a Corona de lágrimas, a Quinceañera, az El privilegio de amar és a Corazón salvaje.
Eredetileg 25 részes sorozatokat terveztek, tehát egy rövidebb, tömörebb, verzióban elmesélni a klasszikus történeteket, a cél pedig nem az volt, hogy lemásolják azokat, éppen ellenkezőleg, az eredeti ötlet az volt, hogy újraértelmezzék a történeteket, tehát csupán az alapsztorit vették át, mely köré egy aktualizált, modern cselekményt építettek fel, mely sok esetben eltért az eredetitől.
Ez meg is valósult az antológia első három elkészült telenovellájával, így készült el 2019-ben a La usurpadora (Az új Paula és Paulina) és a Cuna de lobos, illetve 2020-ban a Rubí (Rubí visszatér). Azonban a tévétársaságnál hamar rájöttek, hogy egy ilyen rövid melodráma költségei nem térülnek meg, ugyanis ezekre a produkciókra jellemzően több pénzt is költenek, emellett a régimódi, klasszikusokat kedvelő közönség nem minden esetben díjazta az újításokat sem. Ennek következményeként, később változtattak az eredeti koncepción, így már 50-60, illetve 80 részeseket készítettek, közeledve az átlagos epizódszámhoz, hogy jobban megtérüljön a befektetésük; és annak ellenére, hogy feldolgoztak újabb három novellát az eredetileg bejelentett 12-ből, ezek már kevésbé tükrözték a Fábrica de sueños-antológia eredeti koncepcióját, így kérdéses is, hogy oda soroljuk-e őket, vagy ezek csupán csak önálló remake-ek.
A napokban azonban felröppent egy olyan pletyka, miszerint az eredeti Fábrica de sueños koncepciót tovább folytatná a tévétársaság, ám ezúttal streaming platformjukon, a ViX-en. Azt nem tudni, hogy megtartanák-e ezt a címet vagy más címen készülnének az antológiasorozat további alkotásai, de folytatnák az eredeti vonalat: újradolgozni, újraértelmezni és megújítani a TelevisaUnivision legnagyobb klasszikusait. Habár még egyik résztvevő sem nyilatkozott ez ügyben, már címek is vannak az asztalon, így a folytatásban nézzük meg azt a négy telenovellát, melynek új verziója készülne streamingre.
Teresa
Mexikóban és Latin-Amerikában az egyik legnépszerűbb történet a Teresa (Teresa), melyet José Alberto Castro készített el 2010-ben, és nem másról van szó, mint Mimí Bechelani eredeti novellájának feldolgozásáról. Angelique Boyer, Aarón Díaz és Sebastián Rulli keltették életre a melodráma főszereplőit, melynek szereposztását többek között Margarita Magaña, Manuel Landeta, Cynthia Klitbo, Felicia Mercado, Raquel Olmedo, Ana Brenda Contreras, Fernanda Castillo, Juan Carlos Colombo és Silvia Mariscal erősítették.
Mi hazai nézők is emlékezhetünk arra, hogy a Teresa egy gyönyörű nő történetén alapul, akit elvakít a becsvágy és minden vágya az, hogy elhagyja a negyedet, ahol él, a sors pedig arra készteti, hogy döntsön a szerelem és a pénz között. A telenovella feldolgozása a streaming platformra nem új hír, ugyanis már mi is megírtuk korábban, most pedig már azt is tudni lehet, hogy ezen koncepció alatt készülne.
Amor real
Carla Estrada mexikói kosztümös telenovellája 2003-ban érkezett a Canal de las Estrellas műsorára, és a Mexikó függetlenné válását követő korszakot vette történelmi háttérként. Az Amor real (Tiszta szívvel) a Bodas de odio című könyvén alapszik, amelyet Caridad Bravo Adams írt, valamint az Ernesto Alonso kezei között készült azonos című melodrámán.
Adela Noriega, Mauricio Islas és Fernando Colunga ennek a novellának a főszereplői, amely a streaming révén ismét elérhet egy újabb közönséget.
Corazón salvaje
És ha kicsit még messzebb utazunk az időben, egészen 1993-ba, amikor José Rendón elkészítette a Televisának a Corazón salvaje-t, egy történetet, amely a 20. század hajnalán játszódik a mexikói Puerto Vallartában. A szeretett és atóra elhunyt színésznő, Edith González, Eduardo Palomo, Ana Colchero és Ariel López Padilla álltak a történet élen, amely többek között a Legjobb telenovella, a Legjobb női főszereplő, a Legjobb férfi főszereplő díjakat nyert 1994-ben. TVyNovelas Díjátadón.
A telenovellát egy igazi ékszernek tartják a melodrámák szerelmesei, hazánkban azonban ezt a verziót nem vetítették, csupán a 2009-ben készült, vitatott remake-jét, a Corazón salvaje-t (Vad szív), most azonban streamingre készül az újabb feldolgozás, több mint 30 évvel később, hogy egy újabb generáció is megismerje a klasszikus történetet.
La otra
Señor Telenovella, azaz Ernesto Alonso készítette el 2002-ben a La otra-t, mely a producer többi alkotásával együtt egy igazi mestermű a telenovellák világában; hazánkban sajnos ebből a klasszikusból is kimaradtunk. Az igazi luxusszereposztás élén a nagyszerű Yadhira Carrillo állt, aki első főszerepe alkalmából rögtön két karaktert keltett életre, fikcióbeli párja pedig Juan Soler volt.
A cselekmény középpontjában Bernarda Sáenz áll, akinek két lánya született egy titkos kapcsolatból Leopoldo Guillén milliomos üzletembertől, aki azonban meghal, és a törvényes özvegy elüldözi az ambiciózus nőt. Telnek az évek, és az elhunyt férfi elsőszülött lányai már fiatal hölgyekké cseperedtek...
Mi a véleményetek erről a projektről? Ki nézné meg ezeket a klasszikusokat ezúttal egy streaming feldolgozásban?
A két kosztümös sorozatra nagyon kíváncsi lennék felújítva. A Corazón salvaje számomra jöhetne a régi is. Érdekes, hogy abból kimaradtunk anno.
VálaszTörlés