A baleset című miniszériával tért vissza a legnagyobb streaming szolgáltatóra, a Netflix-re az elismert venezuelai író, Leonardo Padrón, aki eleinte félt bemutatni a sorozatot, mely végül világsiker lett.
Leonardo Padrón a 80-as években költészettel indította szerteágazóvá vált pályafutását, a hangmérnöki tanulmányai mellett műsorvezetőnek és írónak is készült. Ez utóbbi szakma tette lehetővé számára, hogy esszéista, krónikás, rovatíró és szerkesztő legyen. Így film- és televíziós forgatókönyvírói képességeit is nagy sikerrel sikerült fejlesztenie, azonban elismeri, hogy az irodalmi szöveg különbözik az audiovizuális alkotástól. "A könyvírás a rendkívüli magány kreatív gyakorlata. Egy sorozat vagy egy film megírásához nagyon különböző tehetségekre van szükség és a kollektív munka fogalmát szükséges előtérben tartani." - mondta a People en Español-nak.
"Egy könyv esetében, a szavad az egyetlen kifejező eszköz. A lehető legfurcsább történetet mesélheted el anélkül, hogy a gyártási költségekre, a casting sikerére vagy a helyszínek összetettségére kellene gondolnod. Nincs millió dolláros befektetés a történeted körül. Az esetleges kudarcért nem is kell senkivel elszámolnod, csak saját magaddal. Ez óriási alkotói szabadságot ad. Amikor filmet írsz vagy a televízióba írsz, lehetetlen elkerülni ezeket az elemeket, és mindenekelőtt lehetetlen nem gondolni a közönségre. El kell csábítanod, meggyőznöd, elkapnod őket. Maga az ipar fogja megkövetelni tőled. Különben semmi hasznod nem lesz." - mesélte.
Most ez a venezuelai származású szerző mutatja be legújabb sorozatát A baleset címmel, melyet nálunk is megtaláltok magyar szinkronnal a 'Streaming' menüpont alatt vagy ide kattintva. "A kezdeti előfeltétel egy olyan történet megtervezése volt, amely egy extrém próbatételnek kitett család érzelmeit dolgozza fel. Semmi sem jobb, mint egy előre nem látott dolog, hogy előidézze ezt a helyzetet. A baleset természeténél fogva valami előre nem látható, váratlan." - magyarázta.
"Onnantól kezdve arról volt szó, hogy megvizsgáljuk, hogyan reagálnak az emberi lények egy tragédiára. Ott minden érzelmi erőforrásod próbára kerül: a félelmeid, a bátorságod, a mértékletességed, a bűntudat kezelése, az ellenálló képességed. És egy családban nincs szentebb és kiszolgáltatottabb pont a gyerekeknél. Ez volt az a drámai helyzet, ahová el akartam helyezni a karaktereimet, és onnan fejleszteni a baleset lökéshullámát." - mesélte az író, akitől több telenovellát is láthattunk már ugyanis olyan történeteket írt már, mint az El país de las mujeres (A nők világa), az Amantes de luna llena (Csábítás), az Amar a muerte, a Rubí (Rubí visszatér) vagy a Si nos dejan (Alicia új élete).
A téma keménységéből adódóan az alkotónak volt némi félelme. "Bevallom, nagyon aggódtam, hogy a dráma intenzitása elidegeníti a közönség nagy részét, hiszen a legérzékenyebbet érinti: a gyerekeket." – jegyezte meg. "Ebben az értelemben íróként el kellett érnem, hogy az emberek átlépjék a történet fájdalmas küszöbét, és hagyják magukat a mű narratív tervezésének csapdájába ejteni, ahol semmi sem az, aminek látszik, és ahol az ember elmerül a történetben, hogy felfedezze annak minden rétegét. Szerencsére jól sikerült." - nyilatkozta az író, aki korábban a Pálpito (Ellopott szív) című sorozatával aratott szintén nagy sikert a streaming szolgáltatón.
Ti láttátok már a miniszériát? Kinek mi a véleménye róla?
Megjegyzések
Megjegyzés küldése